Промоција на „Страв од варвари“ и „Лето во кое те нема“ од Петар Андоновски

На 22.10.2020, во Националната установа – Центар за култура „Трајко Прокопиев“, на големата сцена се одржа промоција на два романа од Петар Андоновски: „Страв од варвари“ и „Лето во кое те нема“.

Романите ги промовираа писателките Калина Малеска и Фросина Пармаковска. Извадоци од романите читаше актерката Александра Пешевска.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *