Промоција на романот „Турнеја“

На 14.04, во кафе-книжарницата Буква, се одржа промоцијата на романот Турнеја од Сашо Огненовски, во издание на Бегемот.

Книгата пред присутните ја промовираше Владимир Мартиновски.

Промоцијата беше во рамките на четвртото издание на фестивалот Артареа, во организација на Бегемот. 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *