Промоција на „Страв од Варвари“ од Петар Андоновски

Вечерва, во кафулето Ла Кања, во Скопската чаршија, се одржа промоцијата на романот „Страв од варвари“ од Петар Андоновски, во издание на Или Или.

Романот го промовираа Румена Бужаровска и Славчо Димитров.

Ова е трет роман на Петар Андоновски кој за претходниот „Телото во кое треба да се живее“ ја доби престижната награда „Роман на годината“ што до минатата година ја доделуваше „Утрински весник“, а од оваа година – фондација „Славко Јаневски“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *