Балканвавилонци

„Балканвавилонци“ е роман од Луан Старова, во издание на МАНУ, 2014 година.

Добитник е на наградата Роман на годината на Утрински весник за 2014.

Рецензии / критики:

Тука можете да прочитате извадок од овој роман.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *