Единаесет жени

„Единаесет жени“ е роман на Снежана Младеновска Анѓелков. Издание на Или-Или, 2011 година.

Добитник на наградата „Роман на годината“ на Утрински Весник.

Второто издание на романот е објавено во 2012 година, а третото издание во 2016 година.

Критика за „Единаесет жени“.

Тука можете да прочитате извадок од овој роман.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *