Бунар

„Бунар“ е роман од Димитар Башевски, објавен во 2001 година, во издание на Слово.

Добитник е на наградата „Роман на годината“ на Утрински весник за 2001.

Номиниран е за меѓународната награда „Балканика“.

Тука можете да прочитате извадок од овој роман.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *