Диссомнии

Диссомнии е трет роман од Игор Станојоски, објавен во 2017, во Антолог.

Финалист е на наградата „Роман на годината“.

Добитник е на „Рациново признание“ за 2017.

Рецензии / критики:

Тука можете да прочитате извадок од овој роман.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *