Дваесет и првиот

„Дваесет и првиот“ е роман од Томислав Османли, во издание на Блесок.

Добитник е на наградата Роман на годината на Утрински весник за 2009 година.

Истиот беше номиниран и за наградата Балканика.

Преведен е на српски, бугарски, руски, арапски и други јазици.

Тука можете да прочитате извадок од овој роман.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *