Јадица

„Јадица“ е роман од Владимир Плавевски, во издание на Силсонс, 2013 год.

За овој роман, Плавески ја добива наградата „Роман на годината“ за 2013.

Тука можете да прочитате извадок од овој роман.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *