Обични и необични приказни

„Обични и необични приказни“ е збирка раскази од Ѓорѓи Крстевски. Издание на Темплум, 2011 година.

Рецензии / Критики:

Тука можете да прочитате извадок од оваа збирка.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *