Промоција на романот Одбројување во Скопје

Вчеравечер (14.12.2017), во Менада, се одржа промоцијата на романот Одбројување од Фросина Пармаковска кој беше објавен пред неколку месеци, во издание на Или Или. Романот го промовираа проф. д-р Лидија Капушевска-Дракулевска и Далибор Плечиќ, а модератор беше Ненад Стевовиќ од Или Или.
Одбројување е трет роман на Пармаковска после Вишнова хроника (Или Или, 2014) и Пишувајќи ги изгубените топки (Култура, 2013).

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *