Гаргара

„Гаргара“ е роман од Игор Станојоски, објавен во 2014 година, во издание на Панили.

Романот е финалист за наградата „Роман на годината“ на Утрински весник за 2014.

Преведен е на бугарски јазик.

Критики / рецензии:

Тука можете да прочитате извадок од овој роман.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *