Ненасловена месечева соната

„Ненасловена месечева соната“ е прв роман на Давор Стојановски. Издаден е во 2013 год. од издавачката куќа „Или-или“. Беше финалист за наградата „Роман на годината“ на Утрински Весник.

Рецензии / критики:

Романот е преведен на бугарски јазик.

Тука можете да прочитате извадок од овој роман.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *