Очи со боја на чевли

очи со боја на чевли

Роман на Петар Андоновски. Прво издание „Кликер“ 2013, второ издание „Или-или“, 2015. Финалист за наградата „Роман на годината“ на Утрински Весник.

Романот e преведен на бугарски јазик.

Рецензии / критики:

Тука можете да прочитате извадок од романот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *